fbpx
Ön Kayıt

Akademik Eğitim

Hedefimiz okul öncesinden, 12. Sınıf sonuna kadar her sınıf düzeyindeki öğrencilerimizin kendi potansiyellerini en iyi şekilde kullanıp, akademik olarak varabilecekleri en üst hedefe ulaşmalarını sağlamak.

Eleştirel düşünebilen, üretkenliği destekleyen, çağın gereksinimlerini takip eden, bilgiye nasıl ulaşabileceğini bilen ve öğrenmeyi öğrenen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bunu sağlayabilmek için her öğrenciyi bireysel olarak değerlendiriyoruz. ÖZELSİN Koleji’nde “Farklılaştırılmış Eğitim” ile her öğrencimizin öğrenme sitillerine, ihtiyaç ve motivasyon süreçlerine göre özel geliştirilmiş programlar uyguluyoruz. Bu sayede tam öğrenmenin gerçekleşmesine imkân sunuyoruz.

Ölçme değerlendirme sistemimizle, periyodik olarak “Kazanım Değerlendirme” sınavları yapıyoruz. Sonuçları “Analitik Değerlendirme”ye tabi tutarak sadece bilgiyi ölçmekle kalmayıp; bilgiyi kullanma süreçlerini ve sonuca etki eden diğer faktörleri değerlendiriyoruz.

Analitik Değerlendirme sonuçlarına göre “Türdeş Eğitim Gurupları” oluşturarak her öğrencinin ihtiyacı olan eğitimi kendi stiline göre almasını sağlıyoruz. Kendi şubelerinden farklı etüt sınıflarında türdeş guruplarla oluşturulan çalışmalarda “Akran Öğrenmesi”ne de zemin hazırlayarak tam öğrenme gerçekleşmesini sağlıyoruz.

“Akademik Takip Sistemi” ile her öğrencinin sınavlara hazırlık sürecini takip edip raporluyoruz.