fbpx
Ön Kayıt

Özelsin Anadolu Lisesi

ÖZELSİN Koleji; Bilim, sanat, spor ve kültürü yaşamın bir parçası olarak benimseyen, buna uygun bir ortam hazırlayan okulumuz birden fazla yabancı dili en iyi şekilde kullanan, kendi kültürünü yaşayan ve yaşatan, aynı zamanda farklı kültürlerle etkileşim içinde olan, çağdaş, toplumsal ve evrensel değerlere sahip, topluma liderler yetiştirmek amacındadır.

Hayata Hazırlayan Kariyer Planlaması ile öğrencilerin sadece üniversite sınavına değil, üniversite hayatına ve sonrasına hazır olmalarını sağlayacak alt yapı ile lise eğitimini tamamlamaları hedeflenir. Öğrencilerimizin kariyer hedeflerine emin adımlarla yürümelerine ortam ve olanak hazırlanır.

9. sınıftan itibaren Üniversiteye Giriş Sınavı için bireysel hedefler belirlenerek çalışmalar yapılır. Akademik değerlendirme sınavlarıyla belirlenen ihtiyaca göre oluşturulan “Türdeş Eğitim Gurupları”nda, hafta içi ve hafta sonu etüt programlarıyla tam öğrenme gerçekleşmesi hedeflenir. Yarıyıl ve yaz döneminde devam eden Üniversite Giriş Sınavları hazırlık programları ile doğru üniversiteyi ve doğru bölümü kazanmalarına olanak sağlanır.